Přednášející

zpět

Václav Stárek

Prezident AHR ČR

Absolvent SOU Ondříčkova v Praze, následně rakouský Institut of Tourism and Management, Vysoká škola hotelnictví a lázeňství a Vysoká škola finanční a správní – obor veřejná správa a finance. V roce 2006 se podílel na založení AHR ČR, kde působil jako generální sekretář, od roku 2010 je prezidentem této organizace. V roce 2008 získal ocenění Osobnost cestovního ruchu.

Klára Stárek Zachariášová

Generální sekretář AHR ČR

Svou profesní dráhu spojila s významnými hotelovými společnostmi v České republice a UAE. V průběhu téměř 10-ti let v hotelnictví pracovala na různých pozicích převážně ubytovacího úseku. V roce 2009 nastoupila do Asociace hotelů a restaurací České republiky, kde v současné době vykonává funkci Generálního sekretáře. Je absolventkou Vysoké školy obchodní v Praze, své vzdělání doplnila i absolvováním jazykové akademie v Salamance.

Libor Vávra

sládek Pivovary Staropramen

Sládkovské znalosti získané za téměř čtyři desítky let v Pivovarech Staropramen, doplněné zejména o zkušenosti z projektu Potrefené Husy, catering v O2 Aréně a První pivovarská škola Staropramen jsou pro mne zdrojem inspirace a nápadů na naší společné cestě – být partnerem našim zákazníkům při jejich podnikání.

Martin Holub

Advokát, Holub&David

Jako advokát se specializuje i na oblast právních předpisů souvisejících s provozem hotelů a restaurací, přičemž této části oboru práva se věnuje pro AHR ČR po dobu téměř 10-ti let. Snaží se pochopit, co vše se skrývá za jednou nocí strávenou v hotelu nebo obědem v restauraci. V oblasti své praxe zastupuje rovněž řadu zahraničních klientů, kteří se potýkají se stále přetrvávajícími specifiky českého práva, věnuje se i legislativním pracím.

Kateřina Zemanová

Advokátka, Holub&David

Advokátka v advokátní kanceláři Holub&David, advokátní kancelář s.r.o. Ve své praxi se věnuje poskytování komplexního právního poradenství právnickým i fyzickým osobám zejména v oblasti soukromého práva. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Marcela Šímková

Executive Director, Data Servis

Výzkumem trhu se zabývá již od 1993. Dlouhodobě se specializuje se na výzkumy trendů v segmentu HoReCa a na měření Zákaznické zkušenosti a loajality. Zkušenosti získala ve výzkumných projektech v zemích střední Evropy. Je absolventkou Ekonomické fakulty VŠB katedry marketingu a obchodu v Ostravě. Studiu MBA se věnovala na Dominican University Chicago.

David Procházka

Accounting/Social Media, HIFIVE

David Procházka svou první firmu založil v 18 letech. Jím založený e-shop s rozvozem květin je i v současností největší FB stránkou na prodej květin ve střední Evropě. Podílel se na rozjezdu několika startupů včetně projektu Zonky a zkušenosti sbíral i v investiční skupině zabývající se E-Commerce projekty. Jeho nejsilnější zbraní je online marketing, převážně ten obsahový. Stará se o sociální sítě mnoha společností a organizací. Portfolio klientů mezi které patří například Whirlpool nebo Pražské protonové centrum, značí jeho široký záběr a komplexnost. Jeho prioritou je odlišení se od agentur, které obsah vytvářejí strojově pro všechny klienty.

Alexander Bruna

Jednatel a spolumajitel, HIFIVE

Jednatel a spolumajitel On-line reklamní agentury HIFIVE MEDIA GROUP. V reklamním průmyslu se pohybuje 14 let a více jak 7 let v něm podniká a aktivně se účastní přerodu tohoto odvětví do digitálního věku. Věnuje se on-line marketingu, baví ho projektové řízení, automatizace, práce s kreativními lidmi a vývoj produktu. Je aktivní v několika projektech, nejvíce energie věnuje rozvoji společnosti vyvíjející online marketingový analytický nástroj CerebroAd.com. Alexander má vizi budoucnosti, kde reklama není pro animovaný banner, nebo výsledky ve vyhledávání, ale nástroj který vám řekne, kdy a jak často máte uspokojit potřeby svého klienta. Alexovi je 35 let, má o 8 let mladší úžasnou ženu Petru a krásnou dvouletou dceru Ellen. Baví ho média, technologie a populární fyzika, je fanda sci-fi, jeho superhrdinové jsou Homer Simpson, Ellon Musk a Neil deGrasse Tyson.
Anotace
PREZENTACE: GDPR pro hotely a restaurace

Co je osobní údaj a jaký je účel jejich zpracování včetně souhlasu subjektu údajů? Jaký je postup hotelů a restaurací před nabytím účinnosti nového nařízení? Jak adaptovat své zařízení na nová pravidla z pohledu vztahu s hostem, obchodním partnerem, zaměstnancem? Co vše bude muset hotel a restaurace plnit od 25.5.2018? Jaká práva hostů bude nutno respektovat? Je hotel správcem či zpracovatelem? Stále je více otázek než odpovědí, příspěvek vychází z dosavadních informací, které jsou dostupné a vykládají tento evropský předpis.
PREZENTACE: OZNAMOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ CIZINCŮ UBYTOVATELI

Informace k oznamování ubytování cizinců ubytovateli podle § 99 až 102 zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Příspěvky a diskuzní panel se zástupci Státního úřadu inspekce práce a Ředitelství služby cizinecké policiePREZENTACE: ZÁKONNÉ PODMÍNKY ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ

Jak se bezpečně pohybovat na trhu práce při využívání zahraničních pracovníků? Změnilo se něco od vstupu do Evropské unie? Jak přistupují kontrolní orgány k zaměstnavatelům v této době, kdy na trhu je velmi málo volných pracovníků? I na tyto otázky dnes řada hotelů hledá odpovědi. Příspěvek má za cíl umožnit hotelům postupovat v souladu s aktuální legislativou.
PREZENTACE: CO STOJÍ ZA ÚSPĚCHEM RESTAURACÍ?

Vývoj návštěvnosti v on trade a co stojí za úspěchem podniků, které měly loni vyšší návštěvnost než čekali. Preference a požadavky hostů (hlavní segmenty hostů) – hlavní příležitostí k návštěvám podniků – podle čeho si hosté vybírají podniky a co sledují. Jak životní styl a hodnoty nastupujících hostů Generace Y & Mileniálové ovlivní vývoj v on trade. Jaký vliv má obsluha na útratu hostů a jejich loajalitu.
PREZENTACE: AHR REPORT
PREZENTACE: JSTE NA INTERNETU VIDĚT?

Alexander Bruna a David Procházka vám ukáží, jakým způsobem se vyrovnat s nástupem digitální doby. Budou mluvit o obsahových a výkonnostních kampaních na internetu, o tom jak by měly vypadat webové stránky, nebo jak využít sociání sítě ve váš prospěch. Dozvíte se praktické rady a tipy, jak být vidět na internetu, jak se přiblížit vašim zákazníkům, jak jim dodat zajímavý obsah a jaké jsou trendy pro nadcházející rok na sociálních sítích.
PREZENTACE: NEDOSTATEK ZAMĚSTNANCŮ NA TRHU PRÁCEPrezentace partnerů
Netradiční prezentace partnerů akcí AHR ČR, za kterými si stojíme a kterých si velmi vážíme. Je to i jejich zásluha, že pro Vás můžeme pořádat nejrůznější akce.
TRENDY V POHOSTINSTVÍ

Nové koncepty v pohostinství a jejich úspěšný provoz.
Pivovary Staropramen jsou lídrem v realizaci originálních značkových pivovarských gastronomických konceptů, jako jsou Potrefená Husa, Naše hospoda a Branický Výčep. Cenné know-how společnosti nespočívá pouze v gastronomickém zážitku, ale i ve schopnosti efektivně reagovat na měnící se trh.